Zkontrolovat stav registrace ESTA
Novinky, informace a pomoc ESTA.

Vízum pro Hollywood, California USA

Upraveno: May 15, 2023 | Publikováno: May 15, 2023 | Tagy: ESTA, USA vízum

Vízum pro Hollywood, California USA

Úvod

Hollywood je mezinárodním synonymem filmového průmyslu a je povinnou destinací pro každého fanouška tohoto umění. Prozkoumáváním všeho, co oblast nabízí, byste mohli strávit klidně celé týdny, ale zde jsou některé z nejzajímavějších míst, která si nesmíte nechat ujít, a také informace o tom, zda budete do Hollywoodu potřebovat povolení ESTA nebo vízum.

ESTA nebo vízum do Hollywoodu?

Každý rok navštíví Spojené státy více než 70 milionů turistů a mnoho z nich zavítá do Hollywoodu. Pokud plánujete cestu do USA, chcete se ujistit, že váš příjezd proběhne co nejplynuleji, a to znamená mít připravené správné cestovní doklady. Pro vstup do země potřebují ti, kteří navštěvují Spojené státy za účelem turistiky, podnikání nebo trávení volného času, mít buď platnou ESTA, nebo vízum. Jaký je rozdíl mezi ESTA a vízem? V obou případech se jedná o cestovní doklady, které umožňují vstup do USA na určitou dobu a za účelem definovaným v dokladu. Hlavní rozdíl mezi ESTA a vízem však spočívá v typu cestujícího, který o ně může požádat.

ESTA a víza do USA: pro koho jsou určena?

ESTA (zkratka pro Electronic System for Travel Authorization) je digitální cestovní doklad, který občanům některých zemí umožňuje tranzitní vstup do Spojených států nebo pobyt v zemi po dobu až 90 dnů bez nutnosti žádat o vízum. ESTA se vydává pouze pro turistické nebo obchodní návštěvy a je k dispozici občanům zemí, které se účastní programu bezvízového styku. Je třeba také poznamenat, že ESTA nezaručuje vstup do USA, protože poskytuje pouze počáteční kontrolu a bezpečnostní prověrku v prvním stupni. Na druhou stranu občané ze zemí, které se neúčastní programu bezvízového styku, musí pro vstup do USA žádat o vízum, protože na ně ESTA nemá nárok. Pokud do Hollywoodu přijíždíte za obchodem nebo na dovolenou a nemáte nárok na ESTA, musíte získat návštěvnické vízum, obvykle vízum B2 (kategorie Turistika a návštěva) nebo B1 (kategorie Obchod). Schválení povolení ESTA nebo víza byste si měli vyřídit ještě před rezervací dovolené v USA, abyste se vyhnuli poplatkům za změnu trasy v případě, že by vaše žádost o povolení ESTA nebo vízum byla zamítnuta.

Nápis Hollywood

Byla by škoda přijet do Hollywoodu a nemít krásný výhled na světoznámý nápis. Nejlepší vyhlídka je pravděpodobně v parku Lake Hollywood Park, ale pokud se chcete dostat blíž, můžete se projít po stezce na Mount Lee Drive – i když pozor, je to spíš pěší túra než procházka. Stezka vás dovede na místo přímo nad nápisem, odkud se vám naskytne úžasný panoramatický výhled na celé město a zároveň se dostanete tak blízko k památce, jak jen můžete doufat. Ti, kteří mají rádi výšky, si mohou objednat také let vrtulníkem kolem nápisu, což je pravděpodobně nejdramatičtější zážitek.

Historie filmu

Hlavním důvodem návštěvy Hollywoodu je samozřejmě jeho pověst centra filmového světa. Je těžké pohybovat se po oblasti, aniž byste si připomněli její filmovou minulost a současnost, ale několik atrakcí musíte navštívit. Žádný návštěvník by si neměl nechat ujít slavný chodník slávy s hvězdami vytesanými do dlažby, které zvěčňují největší hollywoodské idoly. Buď si ho můžete prohlédnout na vlastní pěst od brány Hollywood and La Brea Gateway, nebo se vydejte na pěší prohlídku s průvodcem.

Milovníci slavných časů stříbrného plátna budou nadšeni z Muzea hollywoodského dědictví, které se nachází na Highland Ave. Je otevřeno pouze o víkendech a najdete v něm pokladnici památek z nejlepších filmů všech dob.

A konečně, i když máte při návštěvě Hollywoodu velkou šanci spatřit hvězdu, pokud si chcete zaručit skvělou příležitost k fotografování, vydejte se do muzea Madame Tussauds na Hollywood Boulevard. Najdete zde více než sto neuvěřitelně realistických voskových soch filmových ikon ze všech dob.

Pestré stravování

Vábení stříbrného plátna přilákalo do Hollywoodu lidi z celého světa, což se projevilo i na pestré nabídce jídel. Ať už hledáte rychlý, ale chutný hot dog v restauraci Pink's na N. La Brea Ave – otevřeno do tří hodin ráno – nebo zcela sofistikovanou extravaganci z mořských plodů v restauraci Providence Michaela Cimarustiho na Melrose Ave, v Hollywoodu si přijdete na své.

Nezapomenutelný noční život

Jak jste asi očekávali, v Tinseltownu není nouze o nablýskané možnosti nezapomenutelných nocí. Boulevard 3 nabízí pravděpodobně kvintesenci hollywoodského nočního klubu s okouzlující a dobře vypadající klientelou, která se baví v palácovém prostředí, ale oblast nabízí větší rozmanitost, než byste si mysleli. Milovníci živé hudby by mohli zamířit do klubu The Sayers na Wilcox Ave, kde si můžete vychutnat ukázky dokonalého hudebního umění a zároveň popíjet koktejly, pohodlně usazeni v koženém křesle. Pokud chcete zažít energičtější atmosféru, je The Avalon v Los Angeles magnetem pro mladší pařmeny se zálibou v tanečních tónech od trance po oldschoolové elektro. Pokud dáváte přednost atmosféře rušného baru, desítky prosperujících podniků podél Hollywood Boulevardu nebo Sunset Boulevardu vaši žízeň rozhodně uhasí.

Trocha klidu

Hektická atmosféra Hollywoodu může být i pro ty nejzarytější filmové fanoušky poněkud zdrcující. Park Runyon Canyon s vchody na Fuller Avenue a Mulholland Drive nabízí 160 akrů klidu v srdci Hollywoodu. Přestože v době běžecké špičky zde může být rušno, hlavní smyčka chodníku a mnoho vedlejších cest nabízí možnost oddechu od ruchu. A konečně, pokud chcete zažít scénu jako z nesčetných filmů pro teenagery, vydejte se na vyhlídku Hollywood Bowl Overlook – zejména v noci, odkud je nádherný výhled na celé Los Angeles až k oceánu.

Pokud navštěvujete Hollywood, je to pravděpodobně kvůli jeho nedostižnému filmovému dědictví. I když vám to však zabere většinu času, v této nejznámější losangeleské čtvrti si můžete užít i spoustu dalších věcí.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA