Zkontrolovat stav registrace ESTA
Novinky, informace a pomoc ESTA.

Vízum pro Key West, Florida USA

Upraveno: Jan 16, 2023 | Publikováno: Jan 16, 2023 | Tagy: ESTA, Vízum do USA

Vízum pro Key West, Florida USA

Úvod

Floridský Key West je jedním z nejunikátnějších míst v USA. Tento malý ostrov, proslulý svým tropickým podnebím a rozlehlou krajinou, vítá turisty již dvě století. Od prvních dnů přijíždějí návštěvníci na floridský Key West rybařit, vyhřívat se na slunci a odpočívat. Pokud s rodinou uvažujete o letošní návštěvě Key Westu, podívejte se před rezervací cesty do USA do tohoto průvodce, kde najdete důležité informace o cestovním ruchu a také informace o tom, zda budete do Key Westu potřebovat vízum.

ESTA nebo vízum do USA na Key West?

Při cestování je důležité si ověřit, zda pro vstup do Spojených států potřebujete vízum do Key West. Zde jsou tři možnosti: nepotřebujete žádné vízum (např. držitelé kanadských pasů), potřebujete vízum (např. držitelé čínských pasů) nebo můžete vstoupit do USA s využitím programu bezvízového styku (např. držitelé britských pasů). Chcete-li se účastnit programu bezvízového styku (VWP), musíte před cestou získat povolení k cestě vyplněním formuláře ESTA (Electronic System for Travel Authorization) online a čekat na odpověď amerických úřadů. Pokud nemáte nárok na ESTA nebo vám byla zamítnuta, budete muset požádat o vízum do Key West.

Stručný průvodce systémem ESTA a programem bezvízového styku

Program bezvízového styku umožňuje občanům některých zemí vstup na území Spojených států bez víz, pokud splňují určitá kritéria. Do programu bezvízového styku jsou zahrnuty desítky zemí, například Polsko, Spojené království, Austrálie, Chile a Brunej. Chcete-li se tohoto programu zúčastnit, musíte vyplnit online formulář ESTA a ověřit, zda splňujete příslušná kritéria. Zde vám budou mimo jiné položeny různé otázky týkající se vašeho trestního rejstříku, povolání a důvodů pobytu v USA. Přibližně do 72 hodin byste měli od amerických úřadů obdržet odpověď, která vám buď povolí vstup do USA v rámci programu VWP, nebo vás odmítne. Pokud vám bude žádost zamítnuta, je možné, že i přesto budete moci cestovat na Key West s americkým vízem, a budete tedy muset požádat o turistické vízum B2.

Hlavní rozdíl mezi ESTA a vízy

ESTA vám umožňuje cestovat bez víz za jiným účelem než za prací nebo studiem. ESTA se vztahuje pouze na státní příslušníky některých zemí, kteří nejsou dvojími státními příslušníky Íránu, Sýrie, Súdánu nebo Somálska. Vízum se naproti tomu může vztahovat na státní příslušníky jakékoli země a lze jej využít za účelem práce nebo studia i turistiky. Jakmile tedy máte vyřízené povolení ESTA nebo vízum pro Key West, můžete se soustředit na cestovní plány.

Historie Key Westu

Key West má působivou historii, která sahá nejméně do doby před šesti stoletími. První osídlení na tomto ostrově patřilo předkolumbovským obyvatelům, kteří patřili ke kmeni Calusa. Teprve v roce 1521 objevil a ovládl tento ostrov španělský objevitel Juan Ponce de Leon. Netrvalo dlouho a ostrov se začal objevovat na evropských mapách jako Cayo Hueso (Kostěný klíč). Podle legendy byli předkolumbovští osadníci vytlačeni silnějšími kmeny ze severní části Floridy. Ostrov byl po řadu let svědkem těžkých a krvavých bojů mezi oběma kmeny. Když USA vstoupily do války se Španělskem, získaly na něm nezávislost a vrátily mrtvoly těch, kteří ve válce padli, na zvláštní památník na floridském hřbitově Key West.

Nejzajímavější památky, které stojí za to navštívit

Na tomto oblíbeném ostrově je mnoho zajímavostí, včetně náměstí Mallory Square, které bývalo průmyslovou zónou. Nyní je to nejlepší místo pro pozorování západu slunce a živou zábavu. Spousta návštěvníků se schází v přístavišti, aby sledovala žongléry, hudebníky a další umělce, kteří zde předvádějí karnevalovou show. Další zajímavou a jedinečnou památkou je národní park Dry Tortugas, který se nachází asi 63 mil jihozápadně od Key West. Tento národní park je domovem mnoha želv, které zde můžete pozorovat po celý rok. Další atrakcí, která se bude líbit rodinám, je staré akvárium Key West, které bylo otevřeno v roce 1934. Jedná se o první akvárium pod širým nebem v Americe, které rozhodně musíte vidět.

Místní gastronomie

Protože Key West je ostrov, je přirozené, že součástí floridské kultury stravování je hojnost čerstvých mořských plodů. Vzhledem k blízkosti Kuby zde najdete mnoho kubánských restaurací, kde se podávají pikantní jídla. Podél písečných pláží se nachází spousta špičkových retro restaurací, které nabízejí místní kuchyni i mezinárodní jídla. Gastronomická nabídka je na tomto ostrově ve skutečnosti tak pestrá, že se z ní každému návštěvníkovi zatají dech. Snad jedním z nejoblíbenějších jídel, které by měl každý ochutnat, je smažená hranolka z mušlí. Nechybí ani hogfish, který chutná jako hřebenatka a podává se s houbami a cibulí na kubánském chlebu. Protože je tento ostrov proslulý svými krevetami, žádný výlet není úplný, dokud neochutnáte čerstvě ulovené růžové krevety sladké chuti, které místní považují za delikatesu.

Pokud hledáte odpočinkovou destinaci v USA, návštěva Key Westu vám umožní prozkoumat všechna jeho turistická letoviska. Některá z nejlepších letovisek tohoto ostrova jsou orientována na Atlantický oceán a jsou považována za nejmalebnější, protože nabízejí spoustu slunečního svitu, výhledů a jsou všude blízko. Milovníci pláží budou nadšeni z jemného písečného pobřeží, kde se mohou procházet celé hodiny a užívat si krásný a snový výhled na moře. Florida Keys je jednou z těch prázdninových destinací, které by měl každý alespoň jednou za život navštívit.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA