Zkontrolovat stav registrace ESTA
Novinky, informace a pomoc ESTA.

Vízum pro Los Angeles, Kalifornie

Upraveno: Sep 11, 2023 | Publikováno: Sep 11, 2023 | Tagy: ESTA, Vízum do USA

Vízum pro Los Angeles, Kalifornie

Úvod

Los Angeles, pro mnohé známé jako Město andělů, je živé, kosmopolitní město, které praská ve švech kulturou a vzrušením. S 45,5 milionu návštěvníků ročně není překvapením, že Los Angeles je americkou turistickou destinací číslo jedna, protože díky svému věčnému kouzlu přitahuje turisty z celého světa. Od chodníku slávy až po zátoku Santa Monica – nikde jinde se LA nevyrovná.

ESTA nebo americké vízum do Los Angeles?

Cizinci z jiných zemí musí mít povolení ESTA nebo vízum do USA pro vstup do Los Angeles. To vám umožní cestovat na letiště nebo hranice USA a získat povolení ke vstupu do země. Existují dva typy amerických víz – Nepřistěhovalecké vízum je vyžadováno, pokud máte v úmyslu zůstat dočasně, například na dovolené. Imigrační je vyžadováno pro trvalý pobyt v USA.

Naproti tomu americký elektronický systém pro udělování cestovních povolení, zkráceně ESTA, je bezvízový a jedná se o automatizovaný systém, který slouží k určení oprávněnosti osob cestovat do USA v rámci bezvízového programu. Pokud pocházíte ze seznamu 40 zemí (uvedených na konci tohoto odstavce), můžete požádat o ESTA. To vám dává povolení k dočasnému pobytu na území USA až na 90 dní. ESTA lze využít, aniž byste museli žádat o vízum. Účelem žádosti ESTA je umožnit vícenásobné návštěvy USA v délce do 90 po sobě jdoucích dnů a umožnit větší volnost v krátkém čase, čímž se zcela vyhnete nutnosti žádat o klasické vízum, o němž je pojednáno výše. Pokud pocházíte z některé z následujících zemí, můžete požádat o povolení ESTA do USA: Andorra, Austrálie, Rakousko, Belgie, Brunej, Chile, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Irsko, Itálie, Japonsko, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Monako, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Polsko, Portugalsko, Republika Malta, San Marino, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Jižní Korea, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan, Velká Británie.

Pokud nemáte nárok na ESTA nebo vám byla zamítnuta, budete muset požádat o vízum do Los Angeles. Vízum nebo ESTA musí být schváleno před odjezdem na cestu do Spojených států.

Památky

Jedním z hlavních důvodů, proč si turisté tolik oblíbili Los Angeles, je skutečnost, že v tomto výjimečném městě není nikdy nuda. Při návštěvě Los Angeles se nikdy nedostanete dál než co by kamenem dohodil od nejvýznamnějších památek a atrakcí města. Mezi ně patří (mimo jiné) Hollywood Boulevard, Griffith Park a koncertní síň Walta Disneyho. Na okraji Griffithova parku se nachází nechvalně proslulý nápis Hollywood, který by si žádný turista nemohl prohlédnout. Když vás množství atrakcí příliš zahltí, můžete se vydat na bujné pláže Los Angeles. Venice Beach, která se nachází ve Westside LA, je centrem všeho jedinečného a úžasného. Od suvenýrů až po pouliční umělce – na Venice Beach najdete vše.

Počasí

Los Angeles se nachází ve „zlatém státě“, Kalifornii, a rozhodně si tuto přezdívku zaslouží, protože má mnohem více zlatých než šedých dnů. Slunce se zde objevuje 284 dní v roce a udržuje průměrnou teplotu v LA na krásných 22 stupních Celsia. Dokonce i v zimě se zde ledové teploty vyskytují jen zřídka, takže pokud se chystáte na vánoční výlet, můžete se vykašlat na tepláky. Ačkoli se ve městě málokdy ochladí, LA není cizí ani občasná dešťová přeháňka, takže si pro jistotu nezapomeňte přibalit deštník. Nejlepším obdobím pro návštěvu Los Angeles je pravděpodobně jaro. Mezi březnem a květnem je v LA nejpříjemnější teplota pro návštěvu venkovních památek a atrakcí, což znamená, že se nezapotíte k smrti, jakmile vstoupíte na kalifornskou půdu.

Potraviny

Los Angeles je rájem gurmánů, protože po celém městě je rozmístěno více než 8 000 lahodných restaurací a podniků. Někteří by dokonce mohli tvrdit, že nikde se nevaří lépe než v LA. Od tacos po koblihy, každý si tu najde něco pro sebe. Běžný turista si možná ani neuvědomuje, kolik toho Los Angeles v oblasti jídla nabízí, ale když zapátráte trochu hlouběji, zjistíte, že po celém městě se nacházejí stovky chutných skrytých klenotů. Za 1,75 dolaru si můžete dát zmrzlinu a sendvič se sušenkami ve Westwoodu a za pouhých 75 centů za kus si můžete dát tucet horkého, vločkového a sýrového pečiva dole v Burbanku, Glendale a Downey. Pokud se během své návštěvy Los Angeles chystáte vyrazit do restaurace, nedivte se, že nakonec utratíte víc peněz, než byste čekali, protože většina (ne-li všechna) jídla ve městě andělů byla seslána jako dar od samotných bohů.

Pokud vezmeme v úvahu památky, jídlo a počasí, které Los Angeles nabízí svým návštěvníkům, je jasné, proč tuto krásnou destinaci ročně navštíví více než 45 milionů lidí. Již desítky let je Los Angeles dokonalou dovolenkovou destinací pro miliony návštěvníků z celého světa, a to se v nejbližší době nezmění. Los Angeles není jen tak ledajaké město – je to kolébka zábavy a největší město Ameriky.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA