Zkontrolovat stav registrace ESTA
Novinky, informace a pomoc ESTA.

Vízum pro Miami, Florida USA

Upraveno: Aug 14, 2023 | Publikováno: Aug 14, 2023 | Tagy: ESTA, USA vízum

Vízum pro Miami, Florida USA

Kouzlo Miami

Při návštěvě Miami si užijete nadčasovou dovolenkovou destinaci, která je pravděpodobně nejznámější díky své South Beach. Miami je oslnivé letovisko s hotely ve stylu Art Deco, špičkovými restauracemi a pulzujícím nočním životem – skutečné kosmopolitní město, které spojuje elegantní plážovou kulturu s opravdovou krásou. Cestovatelé, kteří plánují návštěvu, se mohou dozvědět více informací o této destinaci a také informace o tom, zda budou potřebovat povolení ESTA nebo vízum do Miami.

Jaký je rozdíl mezi povolením ESTA a vízem do USA?

Pokud se chystáte navštívit Miami, budete potřebovat příslušné povolení. Kromě platného cestovního pasu budete potřebovat jeden ze dvou dalších dokladů: ESTA (elektronický systém pro cestovní povolení) nebo plné vízum. Ačkoli jsou vízum a ESTA dva dokumenty často házeny do jednoho pytle pod názvem „vízum“, není to přesné. Ve skutečnosti je ESTA takzvaným „bezvízovým dokladem“, což znamená, že jej můžete mít namísto víza a stále budete mít nárok na vstup do USA. Velký rozdíl mezi ESTA a vízem spočívá v tom, že pokud vám bude uděleno ESTA, můžete s ním legálně cestovat do USA po dobu dvou let. Během tohoto období nemusíte při každé návštěvě znovu žádat o povolení. Při každé cestě však můžete ve Spojených státech pobývat maximálně 90 dní – to by pro turisty neměl být žádný problém.

Kdo má nárok na povolení ESTA?

Oficiální pokyny ministerstva zahraničí USA uvádějí, že o povolení ESTA mohou žádat občané 40 zemí, na které se vztahuje program bezvízového styku. Existují i některá další omezení, například to, že během pobytu v USA nesmíte pracovat. Je velmi důležité, abyste nepřekročili maximální dobu 90 dnů, protože to by vám v budoucnu ztížilo získání povolení ke vstupu do USA. Pokud žijete v zemi, na kterou se program bezvízového styku nevztahuje, budete muset požádat o plné vízum. Významný rozdíl mezi ESTA a žádostí o vízum spočívá v tom, že žádost o vízum je složitější. Obvykle vyžadují osobní pohovor a obvykle se udělují pouze pro jednorázovou návštěvu na určitou dobu. Jakmile je vaše ESTA schválena nebo vám bylo vydáno vízum, můžete začít plánovat svou cestu do Miami.

O Miami a jeho kulturní scéně

Miami vzniklo kolem roku 1900 z bažin a rozrostlo se v nové a vzrušující místo. Mnoho návštěvníků si zde užívá subtropickou hlavní sezónu (od listopadu do dubna) s teplotami trvale nad 20 stupňů Celsia. Mimo tyto měsíce se zde nabízí výhodné nabídky, protože návštěvníků je méně a ceny hotelů jsou nižší.

Miami je druhé největší město na Floridě s hluboce zakořeněnou latinskoamerickou kulturou. Je proslulé bohatým dědictvím a někdy se mu říká „hlavní město Latinské Ameriky“, protože mnoho obyvatel mluví španělsky, protože jsou to exulanti z Kuby, Haiti a Nikaraguy. Vzhledem k tomu, že ve městě žije tak jedinečné obyvatelstvo s různými jazyky a kulturami, je to nesmírně rozmanité a multikulturní místo.

Miami je kouzelné místo, které zažívá kulturní renesanci a pulzující scénu současného umění se zajímavými galeriemi včetně nově otevřeného muzea Pérez Art Museum. Nezapomenutelnými místy k návštěvě jsou také nově vznikající čtvrti jako Wynwood a Design District, stejně jako kubánská Malá Havana. V prosinci se zde konají významné akce včetně největšího veletrhu moderního umění v Severní Americe Art Basel Miami Beach. Dále se podívejte na listopadový mezinárodní knižní veletrh Miami Book Fair International, South Beach Wine & Food Festival, jarní Miami International Boat Show a březnový Ultra Music Festival.

Pohyb po Miami

Veřejná doprava je pro návštěvníky skvělým řešením díky pozemní železnici: Metrorail (placený) a Metromover (zdarma).

Metrorail jezdí na větší vzdálenosti, včetně letiště. Jízdenky jsou levné a můžete si pořídit i neomezené denní, týdenní a měsíční jízdenky. Metromover je zdarma, a navíc vás sveze na kratší cesty a propojí služby Metrorail a Metrobus. Na trase Metromoveru najdete také mnoho obchodů a restaurací.

Metrobus provozuje téměř 100 linek a pokrývá prakticky všechny oblasti města včetně Miami Beach, Homestead Key Biscayne a až po Florida Keys a Fort Lauderdale, přičemž některé autobusy jezdí nepřetržitě. Můžete se také podívat na městské trolejbusy, které jsou bezplatným a zábavným způsobem prohlídky města.

Regionální potraviny

Lidé tvrdí, že v Miami je nejlepší a nejpůvodnější kubánské jídlo na světě. Miamští obyvatelé milují smažené plantainy plněné sýrem, masem a salátem. Vynikající! Objednejte si arepu, což je plochá placka ve stylu smaženého sýra z kukuřičného těsta, které se po upečení zbarví do krásného zlatohnědého odstínu. Milovníci kávy a občerstvení si mohou dát cafe-con-leche s grilovaným chlebem. Je to něco jako latté, ale připravuje se ze silného kubánského espressa a spousty cukru. Grilovaný kubánský chléb je potřený máslem a při konzumaci spolu s kávou představuje ideální požitek pro doplnění energie.

Ceviche je původně peruánský pokrm z ryb a koření, který se stal základní součástí každého jídelníčku a dnes je v Miami klasikou. Argentinské Churrasco je marinovaný grilovaný steak podávaný s pikantní omáčkou chimichurri. Nejlepší miamské croquetas jsou doplněny sýrem, šunkou, chorizem a kuřecím masem. Croqueta je vlastně všechno, co se rozdrtí nebo rozemele na něco malého a kulatého, obalí ve strouhance a usmaží. Můžete si je vychutnat v restauracích, pekárnách nebo u pouličních prodejců.

Miami se těší kosmopolitní pověsti a mnohé návštěvníky jistě nezklame. Jeho živost a rozmanitost aktivit, zájmů a nabídky jsou zárukou, že si v tomto úžasném místě a jeho okolí najde každý něco pro sebe. Při návštěvě Miami si proto nezapomeňte naplánovat svůj cestovní itinerář nebo seznam míst, která byste měli navštívit. Před rezervací dovolené si zjistěte více informací o tom, zda budete mít do Miami povolení ESTA nebo vízum.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA