Zkontrolovat stav registrace ESTA
Novinky, informace a pomoc ESTA.

ESTA schválena a následně zamítnuta

Upraveno: lis 01, 2022  | Tagy: Stát ESTA, Formulář žádosti ESTA

Úvod

Schválení povolení ESTA a jeho následné zamítnutí je nešťastným, ale častým důsledkem pro mnoho návštěvníků Spojených států, kteří navštíví bezvízový program. Nespočet dovolených a služebních cest bylo zmařeno, protože žadatelé o ESTA si neověřili stav svého schválení ESTA předtím, než se vydali na letiště nebo do přístavu, aby se nalodili na leteckou nebo námořní loď do Spojených států. Cestující do USA, kteří se nemohou zúčastnit své plánované dovolené, pravděpodobně také ponesou finanční důsledky ztráty letenek, hotelů nebo rezervací dopravy.

Proč by měla být ESTA schválena a následně zamítnuta?

ESTA lze kdykoli po udělení povolení zrušit. Úřad pro cla a ochranu hranic USA (CBP) si vyhrazuje právo na přijetí každého žadatele o povolení ESTA, který cestuje v rámci programu bezvízového styku. ESTA provádí vícenásobné a průběžné imigrační a bezpečnostní kontroly způsobilosti žadatelů. Tyto kontroly probíhají v různých databázích orgánů činných v trestním řízení, imigračních a dalších databázích. Tím je zajištěno, že údaje úřadu CBP jsou vždy přesné a aktuální, aby bylo možné reagovat na vyvíjející se bezpečnostní hrozby po celém světě.

Jak zjistím, zda bylo mé schválené povolení ESTA zrušeno?

Pokud vám bude schválené povolení ESTA zrušeno, budete o tom informováni jedním z několika způsobů:

  1. Obdržíte e-mail od Úřadu pro cla a ochranu hranic (CBP), ve kterém bude uvedeno, že váš status žádosti ESTA se změnil. Po kontrole stavu bude uvedeno, že vaše ESTA byla zrušena, nebo bude uvedeno „Travel Not Authorized“, což znamená, že již nemáte povolení cestovat v rámci programu bezvízového styku.
  2. Od komerčního leteckého nebo námořního dopravce, u kterého jste si rezervovali cestu, obdržíte oznámení, že vaše povolení ESTA již není platné nebo schválené.
  3. Při pokusu o odbavení online nebo v přístavu odletu vám zástupci leteckého nebo námořního dopravce oznámí, že vaše povolení ESTA bylo zrušeno.
  4. V některých vzácných případech můžete být požádáni, abyste opustili letadlo nebo námořní loď, na které jste nastoupili před odletem do Spojených států, nebo vám bude po příletu na hranice USA odepřen vstup a vaše povolení ESTA bude zrušeno.

Jaké mám možnosti, pokud mi bylo povolení ESTA schváleno a následně zamítnuto?

Pokud vám bylo povolení ESTA schváleno a byl vám odepřen vstup na palubu letadla nebo námořní lodi do Spojených států, budete muset své cestovní plány přesunout, dokud nezískáte správné povolení, obvykle ve formě amerického víza, pokud vám bylo povolení ESTA zrušeno nebo zamítnuto.

Co když se v mém povolení ESTA vyskytla chyba?

Pokud se domníváte, že jste v povolení ESTA udělali chybu, musíte si zkontrolovat odpovědi, které jste uvedli v žádosti, abyste se ujistili, že v nich nejsou kritické chyby, které by vedly ke zrušení povolení ESTA. V případě, že žádost podáváte znovu, seznamte se s kroky, které minimalizují běžné chyby v žádosti ESTA.

Jak aktivně kontrolovat svůj status ESTA?

Žadatelům se doporučuje, aby pečlivě zkontrolovali informace, které uvedli ve formulářích ESTA, a aby využili důvěryhodného poskytovatele třetích stran, který jejich žádosti ESTA zkontroluje, zda v nich nejsou chyby nebo nesrovnalosti. Dále se dotčeným žadatelům doporučuje, aby pravidelně kontrolovali stav své žádosti až do data svého odjezdu. Žadatelé mohou pravidelně kontrolovat stav své žádosti ESTA, aby zjistili, zda nedošlo k nepříznivé změně. Kontrola žádosti o ESTA trvá méně než minutu a může ušetřit potíže s nutností změny termínu cesty a také poskytnout klid při cestování.

Závěr

Zrušení povolení ESTA může vést k nepříjemné a stresující situaci, kdy si budete muset znovu rezervovat své cestovní plány do Spojených států, a také může mít dopad na budoucí žádosti o víza do USA a žádosti o bezvízový styk. Nejlepším způsobem, jak snížit celkovou závažnost těchto dopadů na cestování, je pravidelně kontrolovat platnost povolení ESTA před odjezdem do Spojených států.