Zkontrolovat stav registrace ESTA
Novinky, informace a pomoc ESTA.

Jak mohu zjistit, zda moje ESTA stále platí?

Upraveno: srp 23, 2023  | Tagy: ESTA, Doba platnosti ESTA, Platnost ESTA

Před příjezdem do Spojených států zkontrolujte stav všech stávajících žádostí o povolení ESTA a zjistěte číslo povolení ESTA a datum jeho platnosti. Datum vypršení platnosti povolení ESTA, platnost povolení ESTA a získání čísla povolení ESTA můžete zkontrolovat jednoduše vyplněním formuláře s použitím údajů z pasu a jména a příjmení žadatele. Pokud je vaše žádost stále platná, bude vám poskytnut status ESTA, číslo povolení a datum vypršení platnosti. Existuje pět možných statusů' které vrátí kontrola platnosti ESTA a které jsou popsány níže a ve videu.

How can I check if my ESTA is still valid?
Jak mohu zkontrolovat, zda je moje povolení ESTA stále platné?

"Nenalezeno"

Tento stav znamená, že v systému není žádná aktivní nebo dokončená žádost ESTA spojená se zadanými údaji. "Žádost nenalezena" je obvykle důsledkem toho, že žadatel uvedl v původním formuláři žádosti ESTA nesprávné údaje, a proto není vytvořena vazba mezi správnými a nesprávnými biometrickými údaji. Biometrické údaje zahrnují údaje, jako je jméno žadatele, země vydání pasu, číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti pasu. Případně je tento stav uveden v případě, že jsou na formuláři žádosti o ESTA uvedeny nesprávné údaje. A konečně, "Žádost nenalezena" může být vrácena, pokud neexistuje žádná současná ani předchozí ESTA.

"Platnost žádosti vypršela"

Pokud někdo dříve obdržel "Schváleno povolení", ale od schválení uplynuly více než dva roky (nebo pokud jeho pas vypršel), jeho status ESTA se zobrazí jako "Expired". Cestující této kategorie budou muset před cestou do USA v rámci programu VWP znovu požádat o povolení ESTA.

Žádost o povolení ESTA nelze obnovit, je třeba podat novou žádost na základě aktuálních údajů uživatele.

"Autorizace čeká na vyřízení"

Tento stav označuje, že o oprávněnosti cestujícího nebylo bezprostředně rozhodnuto. Žádost tedy byla podána nedávno a je předmětem dalšího posuzování ze strany CBP. Neznamená to negativní výsledek vaší žádosti o ESTA, ale pouze to, že je třeba provést další bezpečnostní kontroly. Na konečné rozhodnutí o vaší žádosti si budete muset vyhradit přibližně 72 hodin. Prosíme, abyste tuto skutečnost vzali v úvahu při zvažování svých stávajících cestovních plánů.

"Autorizace schválena"

To znamená, že vaše povolení je platné pro cestu do Spojených států. Vezměte prosím na vědomí datum vypršení platnosti i číslo žádosti ESTA a ujistěte se, že vaše povolení ESTA je platné před odjezdem do USA. Mějte také na paměti, že pokud je vaše povolení ESTA stále schváleno, neznamená to, že nemůže být zrušeno Celní a pohraniční ochranou (CBP), takže cestovatelům doporučujeme, aby si v den odjezdu zkontrolovali stav svého povolení ESTA. Tento status pouze znamená, že cestujícímu bylo uděleno povolení cestovat do Spojených států v rámci programu bezvízového styku. To však nezaručuje vstup do USA; konečné rozhodnutí o přípustnosti pobytu činí příslušníci Celní a pohraniční ochrany USA po příletu.

"Nepovolená cesta"

Tento výsledek nastane, pokud byla vaše žádost ESTA zpracována a vy nemáte povolení cestovat do Spojených států v rámci programu bezvízového styku. Stále však můžete mít nárok na podání žádosti o turistické vízum B-2, obchodní vízum B-1 nebo tranzitní vízum C. Cestovatelům doporučujeme, aby se dozvěděli více informací o dalších příslušných vízech USA.

Upozorňujeme, že pokud jste v žádosti ESTA udělali chybu, musíte poslat e-mail týmu technické podpory ESTA podle pokynů zde: https://help.cbp.gov/s/article/Article-ContactUs?language=en_US. Můžete také zavolat týmu technické podpory ESTA na číslo +1 202-344-3710 a zjistit, zda můžete chybu ve svém formuláři opravit.

Žadatelé o povolení ESTA by si měli zkontrolovat stav svých žádostí, aby si prohlédli data vypršení platnosti povolení ESTA a získali číslo povolení ESTA, aby se ujistili, že stále mohou cestovat do Spojených států, aniž by museli podávat další žádost nebo platit další peníze za získání povolení, které nemusí být potřeba.

Pokud se kontrola z vaší žádosti ESTA vrátila jako "Application Expired" nebo "Not Found", můžete začít podávat novou žádost, pokud jste držitelem pasu země bez vízové povinnosti, jako je Velká Británie, Irsko, Austrálie, Nový Zéland nebo jiná západoevropská země, a chcete získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, zdravotní nebo tranzitní účely, začněte s podáváním žádosti, v opačném případě navštivte často kladené dotazy, kde se dozvíte více o povolení ESTA.

Podejte žádost o ESTA