Zkontrolovat stav registrace ESTA
Novinky, informace a pomoc ESTA.

Jak požádat o ESTA

Upraveno: led 21, 2024  | Tagy: Průvodce žádostí ESTA, Požadavky ESTA

Chcete se dozvědět, jak požádat o povolení ESTA? Na podání žádosti o ESTA by se žadatelé měli připravit tak, že si naplánují 15-20 minut na vyplnění formuláře, shromáždí potřebné dokumenty a vyhradí si čas na předběžné přečtení a pochopení otázek. Níže jsme pro vás připravili kontrolní seznam, jak o ESTA požádat.

Navštivte často kladené dotazy, kde se dozvíte více, nebo začněte podávat žádost nyní.

Podejte žádost o ESTA

Čas

Na vyplnění každé žádosti ESTA si vyhraďte alespoň 15-20 minut. Pokud například podáváte žádost za čtyřčlennou rodinu, vyhraďte si na vyplnění žádosti a kontrolu správnosti údajů alespoň 60 minut.

Stabilní přístup k internetu

To by mělo být samozřejmé, přesto se žadatelé často snaží podat žádost pomocí pomalého nebo nestabilního internetového připojení. Doporučujeme, aby žadatelé o ESTA měli pro vyplnění formuláře a podání žádosti přístup ke stabilnímu ethernetovému nebo Wi-Fi připojení. Často dochází k výpadku žádosti a uživatelé musí za těchto okolností zahájit novou žádost.

Pasy

K podání žádosti o ESTA je zapotřebí platný elektronický cestovní pas ze země, která se účastní bezvízového styku. Abyste mohli požádat o ESTA, musíte být uznáni jako občané země bezvízového styku. Pokud jste občanem více zemí, budete muset poskytnout informace ze všech svých pasů.

Informace o rodině

Budete požádáni o poskytnutí informací o jménu a příjmení svých rodičů. Pokud tyto informace nemáte, můžete uvést "UNKNOWN" (neznámé).

Informace pro případ nouze

Budete potřebovat jméno, telefonní číslo a e-mailovou adresu osoby nebo organizace, která bude vaším nouzovým kontaktem ve Spojených státech nebo mimo ně a která bude informována v případě, že se vám stane nehoda.

Údaje o kontaktní osobě v USA

Budete potřebovat jméno, telefonní číslo a adresu vaší kontaktní osoby nebo organizace ve Spojených státech. Informace o adrese se ověřují, aby byla zajištěna správnost údajů. Pokud však ve formuláři nemáte žádnou kontaktní osobu v USA, můžete do textových polí uvést "UNKNOWN" a do číselných polí "00000".

Údaje o adrese v USA

Měli byste mít k dispozici název a kontaktní údaje místa, kde budete během své návštěvy pobývat. Tyto údaje o adrese se rovněž ověřují, aby byla zajištěna správnost údajů. Pokud však tyto informace ještě nemáte, můžete pro textová pole uvést "UNKNOWN" a pro číselná pole "00000".

Údaje o zaměstnání

Budete potřebovat jméno, adresu a telefonní číslo svého zaměstnavatele, pokud jste v současné době zaměstnáni.

Policejní zprávy a výpisy z rejstříku trestů (nepovinné)

Pokud jste byli někdy zatčeni za trestný čin, měli byste si zkontrolovat policejní záznamy o předchozích závažných trestných činech, které mohou mít vliv na vaši žádost o ESTA.

Informace o platbách

Pro ESTA je k dispozici několik vybraných možností platby. ESTA přijímá kreditní nebo debetní karty MasterCard, VISA, American Express a Discover. Jiné možnosti platby, jako je hotovost, bankovní převod, šek, PayPal nebo jiné, nejsou v současné době přijímány.

7denní platební lhůta

Žádost ESTA musíte zaplatit do 7 dnů od jejího podání. V opačném případě platnost vaší žádosti vyprší a vy pak budete muset podat žádost znovu.

Skupinové žádosti

Najednoulze podat a zaplatitaž 50 žádostí. Jednotlivci ve stejné skupině žadatelů nemusí cestovat společně, stejně jako hlavní žadatel.

Získání oprávnění před podáním žádosti a po něm

Po podání žádosti o povolení ESTA můžete zkontrolovat svou žádost tak, že navštívíte stránku ESTA status check a zobrazíte si stav online. Pokud je vaše ESTA schválena, můžete cestovat do Spojených států letecky, po moři nebo po zemi. Pokud je vaše ESTA v procesu vyřizování, vyčkejte 72 hodin, než DHS vaši žádost zpracuje, a poté zkuste stav zkontrolovat znovu. Pokud je vaše ESTA zamítnuta, budete muset požádat o vízum do USA. Pokud platnost vašeho povolení ESTA vypršela nebo nebylo nalezeno, překontrolujte prosím zadané informace nebo požádejte o další povolení ESTA.

A konečně, pokud jste v povolení ESTA udělali chybu, můžete se obrátit na tým CBP ESTA Help prostřednictvím centra nápovědy.

How to apply for ESTA
Jak podat žádost o ESTA