Zkontrolovat stav registrace ESTA
Novinky, informace a pomoc ESTA.

Jak požádat o ESTA

Upraveno: Oct 16, 2022 | Publikováno: Sep 14, 2019 | Tagy: ESTA Požadavky, ESTA Application Guide

Chcete se dozvědět, jak zažádat o ESTA? Při žádosti o ESTA je třeba, aby si žadatelé vyhradili 15-20 minut na vyplnění formuláře, shromáždili potřebné dokumenty a věnovali dostatek času pro přečtení a pochopení otázek. Vytvořili jsme checklist (odškrtávací seznam) pro žádost o ESTA, který vidíte níže.

Čas

Pro dokončení každé žádosti o ESTA si vyhraďte minimálně 15-20 minut. Pokud například žádáte o ESTA pro čtyřčlennou rodinu, zabere vám žádost a důkladná kontrola informací asi 60 minut.

Stabilní přístup k internetu

To by mělo být samozřejmostí, ale často se žadatelé snaží použít pomalé nebo nestabilní připojení k internetu. Doporučuje se, aby žadatelé o ESTA měli přístup ke stabilnímu ethernetovému nebo Wi-Fi připojení pro vyplnění formuláře a odeslání žádostí. Časový limit žádosti je často přítomen a uživatelé budou muset za okolností spojených s pomalým připojením spustit novou žádost.

Pasy

Pro podání žádosti o ESTA je vyžadován platný elektronický pas ze země, která je zahrnuta do programu bezvízového styku. Pro to, abyste byli uznáni jako způsobilí pro žádost o ESTA je potřeba, abyste prokázali své občanství ze země zahrnuté do programu bezvízového styku. Pokud jste občanem více zemí, budete muset poskytnout informace ze všech cestovních pasů.

Informace o rodině

Budete požádáni, abyste poskytli informace o křestním jménu a příjmení svých rodičů. Pokud tyto informace nemáte, můžete zadat "NEZNÁMÉ".

Kontaktní informace pro nouzové situace

Budete potřebovat jméno, telefonní číslo a e-mailovou adresu osoby nebo organizace, která bude vaším kontaktem v případě nouze, v rámci Spojených států nebo mimo jejich území, která budou informována v případě nouzové situace.

Údaje o kontaktní osobě v USA

Budete potřebovat jméno, telefonní číslo a adresu kontaktní osoby nebo organizace ve Spojených státech. Informace o adrese jsou ověřovány, aby byla zajištěna přesnost dat. Můžete však do textového pole zadat 'NEZNÁME' a pro číselná pole ve formuláři '00000', pokud nemáte kontaktní osobu v USA.

Adresa v USA

Měli byste mít název a kontaktní údaje o místě, kde budete během vaší návštěvy pobývat. Informace o adrese jsou ověřovány, aby byla zajištěna přesnost dat. Můžete však do textového pole zadat "NEZNÁME" a pro číselná pole ve formuláři "00000", pokud tyto informace nemáte.

Údaje o zaměstnanosti

Pokud je žadatel v současné době zaměstnán, budete potřebovat jméno, adresu a telefonní číslo svého zaměstnavatele.

Policejní zprávy a záznamy v trestním rejstříku (nepovinné)

Pokud jste někdy byli zatčeni za trestný čin, měli byste zkontrolovat své policejní záznamy o předchozích závažných trestných činech, které by mohly ovlivnit vaši žádost o ESTA.

Informace o platbě

Pro platbu ESTA je k dispozici několik možností. ESTA přijímá kreditní nebo debetní karty MasterCard, VISA, American Express a Discover. Jiné platební možnosti, jako je hotovost, bankovní převod, šek, PayPal nebo další, nejsou v současné době akceptovány.

Platební lhůta 7 dnů

Za vaši žádost o ESTA je třeba zaplatit do 7 dnů od jejího podání. V opačném případě vyprší platnost vaší žádosti a budete ji muset znovu podat.

Skupinové žádosti

lze podat a zaplatit až 50 žádostí současně. Jednotlivci v rámci stejné skupinové žádosti nejsou povinni cestovat společně, to stejné platí i o primárním žadateli.

Získání oprávnění před a po žádosti

Po podání žádosti o ESTA můžete zkontrolovat stav své žádosti na adrese https://usa-esta.cz/zkontrolovat-stav-registrace-esta a zobrazit stav žádosti online. Pokud je vaše žádost o ESTA schválena, můžete letecky či lodí cestovat do Spojených států. Pokud vaše žádost o ESTA stále čeká na schválení, vyčkejte prosím 72 hodin a zkuste znovu zkontrolovat stav žádosti. Pokud je vaše žádost o ESTA zamítnuta, budete muset požádat o vízum pro USA. Pokud platnost vaší žádosti o ESTA vypršela nebo nebyla nalezena, zkontrolujte prosím, jaké informace jste poskytli, nebo požádejte o ESTA znovu.

Pokud jste držitelem cestovního pasu ze země zahrnuté do pragramu bezvízového styku a chcete získat ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se svou žádostí, nebo navštivte stránku FAQ, kde se o ESTA dozvíte více.

Zažádejte o ESTA