Zkontrolovat stav registrace ESTA
Novinky, informace a pomoc ESTA.

ESTA pro britské občany

ESTA pro britské občany

Způsobilost ESTA

Valid Britští občané mohou požádat o ESTA
Valid Velká Británie se připojila k programu bezvízového styku v roce 1988.
Valid Velká Británie je aktivním členem programu bezvízového styku

Další požadavky ESTA

➤ ESTA je určena pro návštěvykratší než 90 dní
➤ Cestující, kteří přijíždějí po zemi, letecky nebo po moři, potřebují ESTA
Je vyžadován platný elektronický a strojově čitelný cestovní pas
➤ ESTA je určena pro turistické, obchodní, tranzitní, zdravotní nebo průjezdní účely
Pro každého kojence, dítě, dospívajícího nebo dospělého cestujícího je vyžadována samostatná žádost ESTA.


Poslední aktualizace 1. února 2023

Mohou o ESTA žádat britští občané?

Britští občané mohou požádat o zrušení vízové povinnosti ESTA (Electronic System for Travel Authorization) pro cesty do Spojených států. ESTA umožňuje občanům Velké Británie navštívit USA za účelem turistiky, podnikání, tranzitu, zdravotních a krátkodobých studijních účelů bez víza až na 90 dní na jednu návštěvu. Británie byla do programu bezvízového styku zařazena v roce 1996. Bezpečnostní opatření zaměřená na řešení teroristických hrozeb si však vyžádala předběžné prověřování cestujících před jejich příjezdem do Spojených států.

Systém ESTA byl zřízen v roce 2009 s cílem zefektivnit vyřizování žádostí o bezvízový styk a poskytnout americké celní a pohraniční službě a ministerstvu vnitřní bezpečnosti (DHS) možnost předběžné kontroly cestujících na základě četných databází, které obsahují seznamy osob bez povolení k odletu, trestně stíhaných osob a teroristů. Od roku 2009 tak musí britští občané pro vstup do Spojených států získat schválenou žádost ESTA.

Může britský občan zůstat déle než 90 dní?

Každý britský občan, který si přeje vstoupit do Spojených států na dobu delší než 90 dní nebo za jiným účelem, než který je povolen v rámci programu ESTA, musí požádat o jiné vízum. Další podrobnosti naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničí USA a v bezplatném nástroji"Visa Wizard".

Může si britský občan prodloužit povolení ESTA na více než 90 dní?

Po přijetí do Spojených států v rámci programu bezvízového styku nemáte nárok na prodloužení pobytu po uplynutí počátečních 90 dnů. Musíte proto Spojené státy opustit během této 90denní lhůty. Další informace o prodloužení pobytu naleznete na webových stránkách Úřadu pro občanství a imigraci USA (USCIS).

Může britský občan po vstupu do USA změnit svůj status?

Po vstupu do Spojených států v rámci programu bezvízového styku nemůžete svůj status ve Spojených státech měnit. Další informace naleznete na stránce Change My Nonimmigrant Status (Změna mého nepřistěhovaleckého statusu) na webových stránkách U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS).

Kdy by měl britský občan požádat o ESTA?

Britským občanům se doporučuje, aby žádost o ESTA vyplnili 72 hodin před datem odjezdu. Podrobné informace naleznete na stránce s požadavky na ESTA nebo na stránce s nejčastějšími dotazy k ESTA. Doporučujeme, abyste si tyto stránky prostudovali před zahájením žádosti o ESTA, abyste se vyhnuli jakémukoli zpoždění nebo riziku zamítnutí žádosti o ESTA.

Před podáním žádosti o povolení ESTA do Spojených států je nutné být plnoprávným britským občanem, takže cestující, kteří mají cestovní pas nebo cestovní doklad s jiným statusem, budou muset požádat o plné návštěvnické vízum do USA, nikoli o povolení ESTA.

Jak mohu požádat o ESTA?

 • Vyplňte a dokončete žádost online - dvakrát zkontrolujte číslo pasu a zemi, která pas vydala, protože tyto údaje nelze později změnit a bude nutné zahájit nový proces žádosti.
 • Odeslání vyplněné žádosti
 • Před provedením platby nezapomeňte zkontrolovat své údaje
 • Proveďte platbu
 • Vyčkejte na potvrzení statusu ESTA e-mailem.

Zde je rozpis jednotlivých kroků pro lepší pochopení toho, jak postupovat při podání žádosti:

[1] Vyplňte a dokončete žádost online.

Budete muset poskytnout informace o:

 • Základní osobní údaje
 • Informace o cestovním pasu (váš cestovní pas musí být vydán v zemi, která se účastní programu bezvízového styku).
 • Informace o zaměstnavateli
 • Adresa a kontaktní osoba nebo organizace v USA.
 • Kontakt, který lze použít v nouzových situacích
 • Informace o kreditní kartě
 • Odpovědi na osm relevantních bezpečnostních otázek

Pokud podáváte skupinovou žádost, nezapomeňte vyplnit žádost za každou osobu, která bude cestovat do Spojených států. To se týká i nezletilých a kojenců. Každý jednotlivec, který chce cestovat do USA v rámci programu VWP, musí mít cestovní povolení.

Zde si dvakrát zkontrolujte své údaje, zejména údaje o cestovním pasu.

[2] Podejte žádost

Žádost odešlete poté, co se ujistíte, že jsou vaše odpovědi skutečně správné. Pokud potřebujete provést rychlou opravu, můžete se k žádosti vrátit výběrem tlačítka předchozí před odesláním žádosti.

[3] Zapište si číslo své žádosti a uložte ho na místo, které si budete pamatovat.

Číslo žádosti se vám bude hodit později, pokud budete potřebovat zkontrolovat stav žádosti nebo aktualizovat údaje o žádosti. Spolu s číslem žádosti budete muset zadat i číslo pasu a datum narození, abyste se k těmto informacím dostali.

[4] Proveďte platbu

Před provedením platby si opět nezapomeňte zkontrolovat své údaje, protože některá datová pole nebudete moci po odeslání platby změnit. Na provedení platby máte až 7 dní od zahájení žádosti, ať už se jedná o jednotlivou nebo skupinovou žádost.

Pro provedení platby stačí zadat požadované údaje o kreditní kartě. Platba je vyžadována pro zpracování žádosti a následně po přijetí a schválení cestovního povolení je vyžadován poplatek za schválení.

[5] Jak zobrazit stav své žádosti

Stav žádosti pravděpodobně obdržíte okamžitě, v opačném případě, pokud jej neobdržíte okamžitě, budete muset počkat přibližně 72 hodin. Systém vám automaticky vydá informace, které můžete použít ke kontrole stavu žádosti v případě, že se váš stav vrátil s oznámením o nevyřízené žádosti.

Na svou žádost můžete obdržet jednu z následujících tří odpovědí:

 • Autorizace schválena

Pokud obdržíte tuto zprávu, znamená to, že nyní můžete cestovat do USA na základě schváleného cestovního povolení v rámci programu VWP. Upozorňujeme, že to ještě nezaručuje váš vstup do USA. Obdržíte potvrzení o schválení žádosti a potvrzení o zaplacení.

 • Nepovolená cesta

Neobdrželi jste povolení k cestě do USA v rámci programu VWP. Neúspěšné povolení k cestě však nemusí nutně zcela zrušit váš vstup do USA. Pokud si i přesto přejete do USA vycestovat, budete muset za tímto účelem získat vízum. Více informací o žádostech o víza naleznete na platformě www.travel.state.gov.

Pokud vaše žádost nebude přijata a obdržíte status "travel not authorized", znamená to jednoduše, že nemůžete cestovat do USA v rámci programu VWP a budete si muset najít jinou cestu.

 • Oprávnění čeká na vyřízení

Pokud obdržíte tento status, můžete na definitivní odpověď čekat až 72 hodin. Nezoufejte však, protože to nemusí nutně znamenat negativní výsledek. Svůj stav můžete průběžně kontrolovat pomocí dříve uloženého čísla žádosti, čísla pasu a data narození. Chcete-li zkontrolovat svůj stav, navštivte stránku zkontrolujte svou žádost.

Jak dlouho trvá získání povolení ESTA?

Britští občané mohou očekávat, že jejich žádost o ESTA bude obvykle zpracována a schválena do 30 minut a povolení bude zasláno e-mailem ve formě dokumentu PDF. Na letišti není třeba tisknout ani předkládat žádné dokumenty, protože ESTA je uložena elektronicky proti pasu v systému amerického imigračního úřadu.

Co když mi bude povolení ESTA zamítnuto?

V případě, že je britskému občanovi zamítnuta žádost o ESTA nebo není způsobilý pro její udělení, nebo si přeje navštívit Spojené státy na dobu delší než 90 dní nebo za jiným účelem cesty, než který je povolen v rámci ESTA, musí držitel britského pasu požádat o příslušné vízum do USA.

Britští občané musí o ESTA požádat online. ESTA je vyžadována před nástupem na pozemní, leteckou nebo námořní loď do Spojených států a měla by být vyřízena nejméně 72 hodin před odletem. K podání žádosti o ESTA je třeba použít platný elektronický pas, jehož platnost neprošla. Žadatelé si mohou před zahájením práce na žádosti ESTA prostudovat podrobné požadavky ESTA a také navštívit často kladené dotazy k ESTA, kde naleznou další informace.

Schválená žádost ESTA neposkytuje britskému občanovi stejnou úroveň práv jako držiteli amerického víza. Žadatel o vízum do USA bude muset podat obsáhlejší formulář žádosti nazvaný DS-160 a zúčastnit se pohovoru na konzulátu nebo velvyslanectví USA. V závislosti na typu víza si navíc žadatel může být nucen před vstupem do země připravit další dokumenty, kterými prokáže pravost svých plánů a účelů cesty do USA.

Budu si muset vzít s sebou tištěnou verzi cestovního povolení, abych ji mohl/a ukázat na letišti?

Cestovní povolení není třeba tisknout, protože systém je plně elektronický a pozemní, námořní nebo letecký dopravce bude schopen získat informace o vašem statusu ESTA od DHS. Možná by bylo dobré vytisknout si papír, abyste měli po ruce potvrzení a měli záznam o čísle své žádosti.

Jak soukromé jsou webové stránky ESTA?

Webové stránky ESTA dodržují předpisy stanovené zákonem Spojených států o ochraně soukromí. Je také hostována a provozována vládou USA a ta zavedla technologii, která zajišťuje bezpečnost údajů a dalších důležitých informací na webových stránkách. Aktuální opatření DHS týkající se ochrany osobních údajů si můžete prohlédnout zde.

Co by měl mít můj počítač, abych mohl úspěšně podat žádost na platformě ESTA?

Minimální požadavky jsou internetový prohlížeč s podporou 128bitového šifrování. Prohlížeč by měl být aktualizován na nejnovější verzi s povoleným JavaScriptem a nastaven na přijímání souborů cookie. Podporovány jsou všechny hlavní prohlížeče, pokud však máte problémy, nezapomeňte zkontrolovat výše uvedené minimální požadavky. Pokud se problémy objevují i nadále, zkuste použít jiný prohlížeč.

Za jakých okolností budu muset znovu požádat o povolení ESTA?

Zde jsou uvedeny možné scénáře, které by mohly vyžadovat nové cestovní povolení:

 • dojde ke změně jména
 • Byl vám z jakéhokoli důvodu vydán nový cestovní pas.
 • Změníte pohlaví
 • změníte zemi, jejíž občanství máte
 • Pokud se změnila vaše situace a má to přímý vliv na platnost některých otázek, které jste zodpověděli v předchozí žádosti.
 • Vypršela platnost vašeho stávajícího cestovního povolení z důvodu splnění dvouleté lhůty nebo vypršení platnosti vašeho pasu. (Všimněte si, že ačkoli je na každé schválené žádosti uvedena dvouletá lhůta, pokud během těchto dvou let vyprší platnost vašeho pasu, platnost vašeho cestovního povolení automaticky vyprší také).

Jsem držitelem platného, schváleného cestovního povolení. Jeho platnost však vyprší během mého pobytu a před odjezdem z USA. Budu muset před odjezdem do USA požádat o nové?

Není nutné znovu žádat, protože schválená ESTA je vyžadována pouze při příjezdu do USA.

Mám dvojí občanství a platnost mého pasu, který není cestovním pasem, vypršela. Který pas mám použít?

U všech svých pasů a občanství musíte zadat nejaktuálnější údaje. Pro žádost o ESTA však použijte ten pas, který splňuje podmínky programu VWP.

Mohu nechat povinné pole prázdné a bude moje žádost zamítnuta, pokud tak učiním?

Žadatelům se doporučuje vyplnit každé povinné pole formuláře. Nepřesné údaje nemusí nutně vést k zamítnutí žádosti, ale mohou mít za následek prodloužení doby zpracování žádosti, než bude dosaženo rozhodnutí.

Proč jsou důležité údaje o mém zaměstnavateli?

Informace o vašem zaměstnání pomáhají prokázat, že neplánujete vstoupit do Spojených států jako přistěhovalec. Váš status pro cestovní povolení je stále, pouze v rámci postavení neimigranta a jako fyzická osoba musíte prokázat svůj záměr vrátit se do země původu.

Poradenství k žádosti ESTA
 • Žádost je třeba podat nejméně 72 hodin před odjezdem do USA.
 • Žadatelé, kterým byla žádost o ESTA zamítnuta, mohou přesto požádat o turistické vízum B2 nebo podnikatelské vízum B1.
 • Schválená ESTA může být kdykoli zrušena a nezaručuje vstup do USA.

Další informace o povolení ESTA

Výhody ESTA
 • Lze ji použít pro více vstupů
 • Online aplikace pro stolní počítače nebo mobilní zařízení
 • Platnost dva roky nebo datum vypršení platnosti pasu, podle toho, co nastane dříve.
 • Rozhodnutí o žádostech ESTA jsou obvykle vydávána okamžitě

Podejte žádost o ESTA