Zkontrolovat stav registrace ESTA
Novinky, informace a pomoc ESTA.

ESTA pro monacké občany

ESTA pro monacké občany

Způsobilost ESTA

Valid Občané Monaka mohou požádat o ESTA
Valid Monako se připojilo k programu bezvízového styku v roce 1991.
Valid Monako je aktivním členem programu bezvízového styku

Další požadavky ESTA

➤ ESTA je určena pro návštěvykratší než 90 dní
➤ Cestující, kteří přijíždějí po zemi, letecky nebo po moři, potřebují ESTA
Je vyžadován platný elektronický a strojově čitelný cestovní pas
➤ ESTA je určena pro turistické, obchodní, tranzitní, zdravotní nebo průjezdní účely
Pro každého kojence, dítě, dospívajícího nebo dospělého cestujícího je vyžadována samostatná žádost ESTA.


Občané Monaka mohou požádat o zrušení vízové povinnosti ESTA (Electronic System for Travel Authorization) pro cesty do Spojených států. ESTA umožňuje monackým občanům navštívit USA za účelem turistiky, obchodu, tranzitu, zdravotních a krátkodobých studijních pobytů bez víza až na 90 dní na jednu návštěvu. Monako bylo do programu bezvízového styku zařazeno v roce 1991. Bezpečnostní opatření zaměřená na řešení teroristických hrozeb si však vyžádala předběžné prověřování cestujících před jejich příjezdem do Spojených států.

Systém ESTA byl zřízen v roce 2009 za účelem zefektivnění vyřizování žádostí o bezvízový styk a poskytnutí možnosti Celní a pohraniční ochraně USA a Ministerstvu vnitřní bezpečnosti (DHS) provádět předběžnou kontrolu cestujících na základě četných databází, které obsahují seznamy osob bez povolení k odletu, trestně stíhaných osob a teroristů. Od roku 2009 tak musí občané Monaka při vstupu do Spojených států získat schválenou žádost ESTA. V případě, že je monackému občanovi zamítnuta žádost o ESTA nebo není způsobilý pro její udělení, nebo si přeje navštívit Spojené státy na dobu delší než 90 dní nebo za jiným účelem cesty, než je povoleno v rámci ESTA, musí držitel monackého pasu požádat o příslušné americké vízum.

Monacký občan musí o ESTA požádat online. ESTA je vyžadována před nástupem na palubu leteckého nebo námořního plavidla nebo před cestou přes hranice do Spojených států a měla by být vyřízena nejméně 72 hodin před odletem. K podání žádosti o ESTA je třeba použít platný elektronický pas, jehož platnost neprošla. Žadatelé si mohou před zahájením práce na žádosti ESTA prostudovat podrobné požadavky ESTA a také navštívit často kladené dotazy k ESTA, kde naleznou další informace.

Schválená žádost ESTA neposkytuje monackému občanovi stejnou úroveň práv jako držiteli amerického víza. Žadatel o americké vízum bude muset podat obsáhlejší formulář žádosti, tzv. DS-160, a zúčastnit se pohovoru na konzulátu nebo velvyslanectví USA. V závislosti na typu víza si navíc žadatel může být nucen před vstupem do země připravit další dokumenty, kterými prokáže pravost svých plánů a účelů cesty do USA.

Poradenství pro podávání žádostí o ESTA
  • Žádost by měla být podána nejméně 72 hodin před odjezdem do USA.
  • Žadatelé, kterým byla žádost o ESTA zamítnuta, mohou přesto požádat o turistické vízum B2 nebo obchodní vízum B1.
  • Schválená ESTA může být kdykoli zrušena a nezaručuje vstup do USA.

Další informace o povolení ESTA

Výhody ESTA
  • Lze ji použít pro více vstupů
  • Online aplikace pro stolní počítače nebo mobilní zařízení
  • Platnost dva roky nebo datum vypršení platnosti pasu, podle toho, co nastane dříve.
  • Rozhodnutí o žádostech ESTA jsou obvykle vydávána okamžitě

Podejte žádost o ESTA