Zkontrolovat stav registrace ESTA
Novinky, informace a pomoc ESTA.

Jak vytvořit více žádostí bezvízového styku ESTA

Upraveno: říj 15, 2022  | Tagy: Program bezvízového styku, Skupinové aplikace ESTA, ESTA

Úvod

Cestující, kteří podávají žádosti o ESTA, budou často doprovázeni rodinnými příslušníky, kolegy, přáteli nebo jinými cestovními společníky. Naštěstí vám celní a hraniční ochrana (CBP) umožňuje odeslat více žádostí nebo skupinu žádostí ESTA, což vám pomůže ušetřit čas.

Jak mohu odeslat více žádostí?

Více žádostí můžete odeslat výběrem „Skupina žádostí“ na domovské stránce. Alternativně můžete vybrat možnost „Žádost“ a podle potřeby přidat jednotlivé uchazeče.

Vytvoření skupiny žádostí

K vytvoření skupinové žádosti jsou vyžadovány následující informace. Tyto informace by měly odrážet informace kontaktní osoby skupiny:

  • Příjmení
  • Křestní jméno a druhé jméno     
  • Datum narození
  • E-mailová adresa

Správa skupiny žádostí

Po vytvoření skupinového kontaktu můžete přidat novou žádost pro skupinu výběrem „Přidat novou žádost“.

Pokud skupinový kontakt potřebuje přidat do skupiny více lidí, kteří ještě nezaplatili za jejich ESTA, mohou pro přidání jediné žádosti žadatele zvolit možnost „Přidat nezaplacenou žádost“. Vyžaduje se také číslo pasu žadatele a datum narození, spolu s číslem přihlášky ESTA nebo země občanství žadatele, vydání pasu a datum vypršení platnosti.

Provedení platby

Skupinovou žádost lze zaplatit, pokud jsou ve skupině alespoň dvě žádosti. Všechny žádosti musí být zaplaceny do 7 dnů od vytvoření skupiny. Po 7 dnech informace vyprší a skupinový kontakt nebo jiný jednotlivec vytvářející skupinovou žádost bude muset skupinu znovu vytvořit a znovu přidat a odeslat žádosti.

Přístup do skupinových žádostí

Skupinu žádostí lze získat pomocí ID skupiny a příjmení, křestního jména a středního jména, data narození a e-mailové adresy kontaktu skupiny. Po získání přístupu do skupiny si můžete prohlédnout skupinu žádostí, aktualizovat informace pro každého žadatele, přidat nebo odebrat žadatele ze skupiny, zaplatit za všechny žadatele ve skupině a zkontrolovat individuální stav každé žádosti. Po odeslání platby již nelze informace o žadateli upravovat, s výjimkou kontaktní e-mailové adresy žadatele a adresy ubytování v USA.

Kontrola stavu

Stav každého cestovatele ve skupině se zobrazí na hlavní stránce kontaktů skupiny. Každý člen skupiny bude mít během 72hodinového období zpracování ESTA jiný status. Některé žádosti budou zpracovány rychleji než jiné. CBP radí, že pro zpracování žádosti může být zapotřebí až 72 hodin. Žádosti, které jsou „nevyřízené“ nebo mají „neschválené cestování“, neovlivní rozhodnutí ESTA pro ostatní členy skupiny.

Kolik žádostí mohu podat s jedinou platbou?

Jednorázově lze podat maximálně 50 žádostí.

Mohu po odeslání platby přidat další žádosti?

Ne, po zaplacení všech žádostí ve skupině již nebudete moci přidávat další žádosti. Můžete však vytvořit další skupinu pro další žádosti nebo samostatně podat žádosti o cestujících ve vaší skupině. Podání dalších žádostí mimo původní skupinu neovlivní rozhodnutí CBP o schválení nebo zamítnutí ESTA pro tyto cestovatele.

Jaké jsou výhody podání více žádostí nebo skupinových žádostí?

Odeslání skupiny žádostí umožňuje koordinátorovi skupiny provést jedinou platbu a odeslat všechny žádosti ve skupině, namísto odeslání platby za každou jednotlivou žádost.

Musí členové skupiny cestovat společně?

Ne, pokud má cestovatel schválený ESTA, může cestovat do Spojených států letecky nebo po moři.

Co když někteří členové skupiny přijíždějí po zemi?

Cestující vstupující do USA po zemi přes kanadskou nebo mexickou hranici nebudou muset žádat o ESTA. Bude-li to možné, budou muset na hranicích USA podat formuláře I-94/I-94 W.

Závěr

Více žádosti ESTA lze podat buď přidáním žádostí jednotlivě, nebo vytvořením skupiny žádostí. V obou případech lze více žádostí spravovat a odesílat pomocí jediné platby.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA